popularne odmiany blackjackaW poniższym artykule chcielibyśmy przedstawić najbardziej popularne odmiany blackjacka. Wiemy, że bardzo często o blackjacku mówi się zbyt ogólnie, a kiedy gracze decydują się na grę, są postawieni przed kilkoma wersjami tej gry. Zdecydowaliśmy się więc pokrótce opisać każdą z odmian tej gry, abyś wiedział, czego się możesz spodziewać i na co się przygotować. Poszczególne odmiany nie różnią się między sobą aż tak bardzo, lecz warto być świadomym wszystkich różnic, aby mieć większe szanse na wygraną.

Blackjack może być podzielony ze względu na to, ile talii kart jest używanych w grze.

Single Deck Blackjack

Single Deck Blackjack to gra, w której używany wyłącznie jednej talii kart. Inną nazwą tej gry jest również Single Hand Blackjack. Jedna talia sprawia, że szanse na wygraną są dość wysokie, łatwiej można również policzyć karty i tym samym również zwiększyć swoje szanse samodzielnie. Jest tutaj jednak pewien chwyt, ponieważ jeśli trafisz asa, to dziesiątka niestety nie przewiduje trafienia oczka. Dodatkowo, do asa nie można dobrać trzeciej karty, więc nie pomoże on w wygranej.

Double Deck Blackjack

W tym wypadku gra ma dodatkową nazwę, czyli Double Deck Blackjack, a oznacza to, że w grze wykorzystywane są dwie talie kart. Podczas gry gracz wciąż ma dość duże szanse na wygraną, a najlepszym sposobem na przekonanie się o tym jest liczenie kart w grze.

5 Hand Blackjack

Jak można się domyślić, 5 Hand Blackjack to gra, w której używa się 5 talii kart, sama gra nie różni się od klasycznej wersji, jednak liczenie kart jest bardziej skomplikowane, a to ze względu na bardzo dużą ich ilość.

Jest również więcej typów Blackjacka, a dowiesz się o nich poniżej.

Spanish 21

Spanish 21 to w miarę nowa odmiana blackjacka. W zasadzie nie różni się od klasycznej wersji zbyt mocno, lecz jest kilka kwestii, o których trzeba pamiętać. Jedną z nich jest to, że wygrana również bazuje na tym, ile kart zajęło Ci to, aby wygrać. Jest wiele różnych kompilacji, które wyjaśniają tę sytuację, a grą zajmiemy się w osobnym artykule. Ważne jest to, że w Spanish 21 nie używa się dziesiątek.

Double Jack

Double Jack jest bardzo interesującą grą, a polega ona na tym, że najważniejszą kartą w całej grze jest Walet. I jest to właściwie jedyna różnica w zasadach blackjacka klasycznego. Jeśli uda Ci się trafić waleta już na samym początku, masz aż 50% szans, że to właśnie Ty wygrasz tę kolejkę. Kiedy zdarzy się, że w Twojej dłoni pojawi się drugi walet, to Twoja wygrana będzie pomnożona aż o 25 razy, co zapewni Ci całkiem dużą wygraną.

Blackjack Switch

Blackjack Switch to kolejna odmiana tej popularnej gry. W grze dla gracza są zawsze dostępne dwa pola, które obstawia się dokładnie tak samo. Największą różnicą pomiędzy wersją klasyczną oraz Switch jest to, że po rozdaniu kart, możesz po prostu je ze sobą zamienić. Jeśli uważasz, że dana karta bardziej pasuje do drugiej kupki, możesz ją zamienić bez żadnych konsekwencji. Gra ma jeszcze dodatkowe pole, które nazywa się Super Match. Jeśli postawisz na nie żetony, to zdobywając pokerową kombinację kart podczas gry, zostaniesz dodatkowo nagrodzony. Pomysł ten łączy dwie gry ze sobą, co jest bardzo ciekawe.

Pontoon Blackjack

Pontoon Blackjack to dość kontrowersyjna gra. Jej kontrowersyjność polega na tym, że tak naprawdę każde kasyno może mieć trochę inne zasady, jeśli chodzi o Pontoon. Zanim zaczniesz grać warto przeczytać reguły gry w danym kasynie, ponieważ może się okazać, że nie jest to gra, jaką znasz. Główną różnicą pomiędzy wersją klasyczną oraz Pontoonem jest to, że krupier nie rozdaje zakrytej karty do swojej ręki. Warto też wiedzieć, że gra się taliami bez dziesiątek, czyli tak samo, jak w Spanish 21.

Double Attack Blackjack

Double Attack Blackjack to jedna z wersji, która jest bardzo ciekawa. Jest ona jedną z wariacji Spanish 21, co oznacza, że gra się bez dziesiątek, a do tego na 8 taliach. W grze obecnych jest wiele bonusów oraz dodatkowych pól, które również pozwalają podwoić swoje wygrane. Warto wiedzieć, że po rozdzieleniu kart można podwoić swoją stawkę, a to ze względu na obecność dwóch rąk. Ważne jest jednak to, że do rozdzielonych asów nie można dobrać więcej niż 1 dodatkową kartę.

Powyżej opisaliśmy najbardziej popularne odmiany Blackjacka. Przedstawione zostały Ci główne różnice, dzięki którym stały się one zupełnie samodzielnymi grami. Skorzystaj z tej wiedzy i sprawdź, która wersja Ci odpowiada i w którą zamierzasz grać częściej.