Jak wygrać w blackjackaBlackjack jest grą znaną Polakom już od wielu lat. Gracze bardzo chętnie siadają za stołami i przyjmują wyzwanie gry. Niestety gra bardzo często kończy się porażką gracza. Okazuje się, że poznanie ogólnych reguł nie wystarcza, aby wygrać. Niektórzy myślą, że w takim razie wystarczy szczęście i jest to prawda, lecz nie do końca. Liczy się szczęście, znajomość zasad, ale równie ważne są triki oraz pewnego rodzaju skróty, które naprawdę mogą pomóc w wygranej.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Ci kilka takich trików. Dzięki nimi, podczas kolejnej gry będziesz mógł poczuć się pewnie i mogą one również pomóc Ci w zwycięstwie. Przyszykuj więc karty i razem z nami prześledź ten krótki poradnik.

Trik, który może uratować Twoją grę

Wiele osób za bardzo ufa swojemu szczęściu. Właśnie dlatego, kiedy wartość Twoich kart dobiega do 18, dobierasz kartę. Jednak wiedz, że istnieje 80% szans, że przez ten ruch przegrasz. Są bardzo nikłe szanse, że kolejna karta, jaką dobierzesz, będzie miała wartość dwa lub 3. W tym wypadku najlepiej jest spasować i nie dobierać już więcej kart. Często też okazuje się, że 18 to liczba, która jest najbliższa 21, więc możliwe, że ta runda będzie należeć do Ciebie. Zamiast pustego ryzyka możesz zdobyć o wiele więcej, niż myślisz.

Ubezpieczenie – nie warto

Jak z pewnością wiesz, w blackjacku można wybrać opcję ubezpieczenia. W tym wypadku nie przegrasz, lecz wygrasz o wiele mniej, niż dostałbyś normalnie. Z doświadczenia wiemy, że jeśli dobrze rozumiesz wszystkie zasady blackjacka oraz nie ryzykujesz w nieodpowiednich momentach, nie musisz korzystać z ubezpieczenia, które tylko niepotrzebnie weźmie od Ciebie połowę prawowitej wygranej. Wystrzegaj się więc tej opcji i pozwalaj z niej korzystać innym graczom. Szybko zobaczysz, że to Ty w ostatecznym rozrachunku wyjdziesz na plusie. Ubezpieczenie jest Ci potrzebne tylko wtedy, kiedy grasz naprawdę ryzykownie, a nie polecamy tego na początku kariery.

Korzystaj z liczenia kart

Niektórzy gracze nie wypowiadają się zbyt przychylnie o liczeniu kart. Uważają, że wygląda to dość nieprofesjonalnie i nie powinno się tego robić. My uważamy jednak inaczej. Liczenie kart może pomóc, szczególnie początkującym graczom. Wystarczy, że będziesz bacznie obserwował, jakie karty ma obecnie krupier oraz jakie masz Ty. Następnie wystarczy łatwo obliczyć prawdopodobieństwo tego, jakie karty wciąż znajdują się w talii. Tym samym możesz uniknąć dobrania zbyt wysokiej karty, kiedy masz już wysoką kumulację w ręce. Lepiej nie stosować tej metody w kasynie stacjonarnym, lecz nikt nie zmusi Cię do zaprzestania liczenia w Internecie. Badania pokazują, że dzięki liczeniu przewaga kasyna zmaleje do 4%, więc warto wyrobić sobie ten nawyk i cieszyć się z wygranej.

Próbuj różne strategie

Tak samo, jak w przypadku innych gier stołowych, blackjack ma swoje własne strategie. Jest ich naprawdę dużo, można spędzić kilka dni tylko na to, aby poznać wszystkie strategie tej gry. Jednak warto mieć taką wiedzę, aby następnie stosować ją w praktyce. Strategie zostały stworzone, aby pomóc graczowi w wypracowaniu systemu, który da mu zwycięstwo. Nie możemy powiedzieć, że wszystkie strategie działają, a Ty na 100% wygrasz. Niestety nie działa to w ten sposób, ale znajomość strategii może pomóc Ci w dogłębnym poznaniu gry oraz wypracowaniu sobie swojego własnego systemu, który może okazać się jako ten najtrafniejszy. Doucz się, dużo trenuj, a następnie nie bój się łączyć, zmieniać lub przekształcać strategii, z pewnością wyjdzie Ci to na dobre.

Nie popełniaj błędów początkujących

Nie popełniaj błędów początkującychJeśli jesteś początkującym hazardzistą, możesz mieć tendencję do popełniania prostych błędów, na które są narażeni właśnie początkujący. Możesz ich uniknąć przez bycie świadomym. Jednym z poważniejszych błędów jest zdawanie się wyłącznie na szczęście. Przypadki takich wygranych się zdarzają, lecz są bardzo rzadkie, więc do gry lepiej się przygotować. Wielu początkujących stawia również zbyt duże stawki, przez co bardzo szybko tracą dość spore pieniądze. Kolejnym problemem jest podleganie presji gry. Nie musisz decydować szybko, jaki ruch wykonać, nikt nie ma prawa Cię poganiać. Zastanów się na spokojnie i następnie zdecyduj, co zrobić. W rezultacie możesz sobie zaoszczędzić wiele stresu, a co najważniejsze, pieniędzy.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki oraz triki pomogą wszystkim początkującym graczom, którzy nie wiedzą, od czego zacząć. Umieściliśmy specjalny opis wszystkich popularnych strategii blackjacka, abyś wiedział, jak się zachowywać podczas gry i co możesz zrobić w danej sytuacji oraz jakie będą tego konsekwencje. Przeczytaj nasz inny artykuł, gdzie poznasz odmiany blackjacka. Jesteśmy pewni, że dzięki temu wiele osób stanie się lepszymi graczami.