Greentube Novomatic

Miłośnicy klasycznych slotów zauważyli zapewne, że autorstwo ich ulubionych gier w rodzaju Book of Ra raz jest przypisywane firmie Greentube, innym zaś razem spółce Novomatic. Dlaczego tak się dzieje? Tak naprawdę dziś jest to jedna i ta sama firma. Greentube jest częścią Novomatic, choć kiedyś stanowiła samodzielny podmiot gospodarczy.

Greentube Internet Entertainment Solutions Ltd. powstała w Londynie jako niezależny producent gier komputerowych. Spółka ta była z początku niezależną brytyjską firmą z sektora gier komputerowych. Jej pierwszym większym produktem była gra sportowa 3D Ski Challenge, wypuszczona na rynek w 1998 roku. To Sukces tej gry utorowało Brytyjczykom drogę do kolejnych udanych produkcji. Przyciągnął też uwagę inwestorów.

W roku 2010 austriacki gigant Novomatic wykupił pakiet większościowy w Greentube i firma została przemianowana na Greentube Internet Entertainment Solutions AG. Oficjalnie Greentube stało się częścią Grupy Novomatic w 2010 roku. Obecnie specjalizuje się ona w działce interaktywnej i odpowiada za całe oprogramowanie w kasynach online firmowane logo Novomatic.

A zatem gdy w e-kasynie zobaczymy grę firmowaną Greentube lub Novomatic, możemy być pewni, że pochodzi ona z tego samego studia.