ktory slot wybrac

Kwestia liczby bębnów w maszynach online spędza sen z oczu graczom. Nic dziwnego – w polskich kasynach na pieniądze znajdziemy tysiące slotów, które często różnią się tylko drobnymi szczegółami, a najczęściej tym, co je od siebie różni jest jedynie tematyka.

Liczba bębnów jest jednym z parametrów, które decydują o finalnych kombinacjach gwarantujących wygraną. Do najczęściej spotykanych należą sloty z 3, 4 lub 5 bębnami. Na dobrą sprawę trudno powiedzieć, które z nich są „lepsze” – to trochę tak, jakby spytać kinomana, czy lepsze są thrillery, czy komedie. To each his own, jak mawiają Amerykanie – czyli po naszemu, rzecz gustu.

Żeby jednak jakoś wybrnąć z postawionego w tytule pytania, rzućmy okiem na pewne prawidłowości wśród slotów na pieniądze w kasynach w zależności od liczby bębnów. Poniższe reguły nie są wolne od wyjątków i prosimy traktować je traktować z dystansem.

3 bębny w maszynach

Na pierwszy ogień idą sloty z trzema bębnami:

Sloty z 5 bębnami

No dobrze, a co ze slotami o 4 bębnach?

Cóż, świadomie przeskoczyliśmy o jedno oczko. Maszyny o 4 bębnach plasują się gdzieś po środku. Są średnio zaawansowane pod względem opcji, oferują średnie wygrane i mają nieco mniej linii wygranych niż sloty o 5 bębnach, ale trochę więcej niż te najprostsze, trzybębnowe. Czy są od tego wyjątki? Jak najbardziej. Jak od każdej reguły rządzącej światem kasyn online.

Jeszcze więcej bębnów

Na koniec wypada powiedzieć parę słów o slotach, które nie pasują do żadnej z powyższych kategorii. W końcu istnieją gry z 6 bębnami (Germinator od dostawcy Microgaming), z 7 bębnami (całkiem popularna gra Reactoonz autorstwa Play’n GO) i z nieskończoną liczbą linii (patrz El Dorado Infinity Reels od Relax Gaming).

Ile bębnów wybrać – podsumowanie

Czy więcej bębnów oznacza więcej milionów na naszym koncie? To pytanie jest równie zasadne, co pytanie o liczbę ostrzy w golarkach dla mężczyzn. Te z trzema radzą sobie z zarostem naprawdę dobrze. Gdzie jest więc górna granica? 10 bębnów? 15? 25? Liczba ta nie przekłada się specjalnie na wysokość nagrody ani na to, ile pieniędzy pozostanie nam w portfelu po sesji. Zarówno na klasycznej owocówce jak i nowym jednorękim bandycie można trafić maksymalną wygraną. Do ważniejszych parametrów gry należy współczynnik RTP. To jednak już temat na oddzielną opowieść.