Początkujący bardzo chętnie rozpoczynają swoją karierę od partii ruletki. Jest to gra uznawana za jedną z najłatwiejszych, jeśli chodzi o klasyczne gry kasynowe. Jednocześnie ruletka gra za darmo jest dobrze znana graczom z pop kultury, ponieważ mogą ją dość często znaleźć w filmach. Gra wygląda na prostą, dlatego właśnie na nią się decydują w pierwszej kolejności. Może to być dla początkujących graczy mylące, ponieważ, mimo że ruletka nie jest zbyt skomplikowana, to trzeba wiedzieć o niej kilka faktów, które uchronią Cię przed utratą dużej gotówki. Poniżej znajdziesz kilka porad, dzięki którym nie będziesz powielał błędów innych początkujących graczy, zapraszamy do lektury. 

Pominięcie zapoznania się z podstawowymi informacjami

Początkujący gracze ulegają ekscytacji i od razu chcą wypróbować wszystkie opcje, najlepiej grę w ruletkę na prawdziwe pieniądze. Jest to jednak szybka droga do utraty wszystkich swoich pieniędzy przeznaczonych na hazard. Na początku warto dokładnie dowiedzieć się, na czym polega gra. Może Ci się wydawać, że wszystko rozumiesz, lecz lepiej jest doczytać wszystko, co tylko możesz na temat tej gry. Jeszcze raz dowiedz się, jak możesz obstawiać, jakie to może dać Ci korzyści i co możesz stracić. Dobrym pomysłem jest zagranie w ruletkę za darmo, na przykład z pomocą automatu oraz wersji demo. Dzięki temu możesz przyzwyczaić się do gry, odpowiednio reagować w niektórych momentach. 

Dobrze jest również poznać wszystkie popularne wersje ruletki, w tym europejską, amerykańską i francuską. Jest ich kilka i różnią się one między sobą zasadami oraz możliwością wygranej w ruletce. Możesz skupić się na jednej wersji lub wręcz przeciwnie, korzystać z wielu. Bądź jednak świadomy wszystkich różnic. Poznaj wszystkie najważniejsze wersje ruletki tutaj: https://www.roulettesystems.com/roulette-types/

Kontrola swojej gotówki

Kontrola gotówki przez nowych graczy może być dość trudna, ponieważ na początku nie wiedzą, w jaki sposób mogą tworzyć odpowiednie zakłady. Jest to pewna umiejętność, którą trzeba sobie wypracować i nabyć ją z czasem. Dlatego na początku nie zaleca się stawiania dużych stawek. Możesz nawet przypatrzeć się filmikom profesjonalistów, jakie tworzą oni zakłady, czy się zmieniają, jaka jest ich kwota. Dobrym pomysłem jest również ustawienie sobie odpowiednich limitów. Jeśli zadecydujesz, że w tygodniu nie będziesz wydawać więcej niż 100 zł na hazard, trzymaj się tego i nie przekraczaj, ponieważ jest to pierwszy stopień do uzależnienia. 

Jest wiele kasyn online, które pozwalają same ustawić sobie taki limit, w tym wypadku nie musisz się przejmować. Gorzej, jeśli grasz w kasynie stacjonarnym, wtedy sam będziesz musiał obliczyć, co możesz, a co nie. Uważa się również, że zakłady kombinacyjne, szczególnie dla początkujących, nie są dobrym pomysłem. Tak naprawdę, to nic się nie zmienia, więc lepiej jest skupić się na jednym, pewnym zakładzie na rundę. Kiedy już będziesz ekspertem, możesz pokombinować z zakładami kombinowanymi, jeśli chcesz spróbować kilku opcji na jedną rundę. 

Zapoznaj się ze strategiami gry

Całkiem sporym błędem, który dotyka wielu graczy jest gra na żywioł. Gracz nie analizuje swojej sytuacji, po prostu wybiera liczbę, ustawia daną stawkę, przegrywa lub wygrywa, gra dalej. Warto jednak grać z pomocą danego systemu, dzięki któremu można kontrolować swoją grę. Obecnie jest już wiele różnych systemów gry w ruletkę, z którymi warto się zapoznać i wypróbować. W tym artykule znajdziesz kilka tych najpopularniejszych: https://www.roulettesites.org/strategies/. Jest jednak jeden błąd, który gracze popełniają związany ze strategiami. Bardzo często dobrze poznają tylko jedną strategię i jej się zawsze trzymają. 

Jak wiadomo, żadna strategia nie przynosi 100% rezultatów, jeśli więc trzymasz się wyłącznie jednego systemu, może to być dla Ciebie niezbyt korzystne. Poznaj wszystkie strategie, wypróbuj je i sam zobacz, co się sprawdza. Na ich podstawie możesz nawet sam wymyślić swoją strategię, która okaże się najbardziej skuteczna. Do tego potrzebujesz jednak dość sporo praktyki, więc nie wahaj się grać regularnie. Na dłuższą metą z pewnością przyniesie Ci to zyski. 

Nie próbuj na siłę odzyskać strat

Początkujący robią w grze w ruletkę dość spory błąd, który odbija się na nich w dalszej grze, a jest to desperacka próba odzyskania swoich straconych pieniędzy. Działa to tak, że gracz straci dwie lub trzy kolejki, widzi ubytek w swoich środkach, więc zazwyczaj zaczyna grać bardziej ryzykownie oraz stawia więcej na pojedynczy zakład. Rezultat jest taki, że gracz traci jeszcze więcej, zamiast odzyskać straty. Najlepiej jest przemyśleć swoje poczynania i ułożyć plan. Czasem też najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zaprzestanie gry i powrót do niej kolejnego dnia lub nawet później. Wtedy gracze mają o wiele większe szanse na odkucie się za poprzednie przegrane.