ruletka online

Ruletka, która należy do najpopularniejszych gier kasynowych, ze względu na swoją prostotę – obstawiamy numer i czekamy, aż kulka zatrzyma się być może na wybranym polu. Niezależnie jednak czy będziemy mieć na myśli ruletkę kasyna naziemnego, czy też darmowe ruletki online zawsze musimy pamiętać, że jest to gra w pełni losowa. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że padnie dokładnie ten numer, a nie inny. Oczywiście, jeśli nie mówimy o kole i kuli, które są zmodernizowane przez oszustów lub w oprogramowaniu nie zostało coś wgrane. Jeśli chodzi o grę, która jest uczciwa i nikt przy niej nie majstrował, wówczas jest w pełni losowa. Dlatego należy wybierać jedynie legalne miejsca oraz gry, które uzyskały licencje i mogą pochwalić się rozmaitymi pieczęciami właściwych, niezależnych i obiektywnych instytucji. Jednak każdy chce wygrać, stąd opracowywane są liczne strategie i systemy ruletkowe, które mają zminimalizować szanse na przegraną. Ale pamiętajmy, że to tylko na tyle. Ile powinniśmy obstawić numerów w ruletce, aby coś wygrać? Sprawdźmy!

Czy ilość pól ma znaczenie?

Zależnie od wersji ruletki, w którą gramy zmienia się nieznacznie ilość pól. Każdy obstawiony zakład to kolejna inwestycja. I choć nie ma limitu obstawienia liczb, to wciąż nie należy z nimi przesadzać. Dlaczego? Otóż dla przykładu we francuskiej ruletce wszystkie zakłady, poza tymi pojedynczymi numerami, przegrywają, gdy kulka wypadnie na 0. Oznacza to, że jeżeli nawet obstawilibyśmy wszystkie pola, to wylosowane „zero” zwyczajnie odbiera nam wszystkie postawione żetony. Byłoby to więc bardzo nierozsądne. Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi, na co należy postawić i jaki wariant jest pewny. Warto jednak pamiętać, że oczywiście kolejne pole zwiększają nasze szanse, ale jednak dodatkowo musimy obstawić zakład za wyższą kwotę i zwiększa się tym samym wielkość porażki, jeśli nie trafimy w numer.

Gra dla zabawy

Jeśli gramy dla czystej przyjemności wówczas nie ma znaczenia na ile numerów gramy. Gra dla zabawy to najlepsza sposobność do tego, by wypróbować różne pomysły i strategie. To nic nas nie kosztuje, więc możemy łączyć zakłady, grać na jeden numer, co zakręcenie zmieniać pola lub je zostawiać. Możemy obstawić połowę pól lub niemal wszystkie, lub trzymać się pojedynczego. W grze dla zabawy po prostu możemy sobie na to pozwolić, ponieważ nic nie tracimy. Jednak jak to wygląda w grze na poważnie?

Gra na serio

Gra dla zabawy to zwyczajna gra, w której po prostu sobie coś obstawiamy. Jest to okazja to potrenowania. Jednak, jeśli ją uruchamiamy i tylko klikamy, wówczas nie odczuwamy prawdziwej frajdy i emocji z tym związanych. Dopiero gra na nawet symboliczne kwoty staje się ciekawsza. Wtedy bardziej skupiamy się na zakładach, co faktycznie ma sens. Ile pól należy obstawić? Pamiętajmy, że szanse na to, że padnie dokładnie to, co obstawimy, zawsze wynoszą 50:50. I to niezależnie od tego, co obstawimy. Warto jednak znać ogólną zasadę, która panuje przy każdej ruletce – jeśli obstawimy więcej numerów, zwyczajnie mniej zyskujemy. Dla przykładu, jeśli obstawimy 1000 zł na jeden numer, wygramy więcej niż jeśli obstawimy 1000 zł 10 numerów. Ogólnie, nawet jeśli wygramy, to z danego 1000 zł do naszej kieszeni wróci np. 800 zł. W linii prostej oznacza to nie mniej nie więcej, że nasza pula będzie stopniowo topniała, nawet jeśli będziemy trafiać kolejne numery. Także w ruletce wygrać nie zawsze znaczy zyskać, o tym pamiętajmy. Kasyna stosują tę praktykę, ponieważ im postawionych pól jest więcej, tym szanse gracza rosną. A im coś jest pewniejsze, tym bardziej dla kasyna zakład traci sens.

Ile obstawić?

W zasadzie wiele zależy od nas samych – chcemy grać tylko na pojedynczy numer? Proszę bardzo, szanse wynoszą 50:50, bo albo wygramy, albo nie, ale za to możemy więcej wygrać. Chcemy grać taktyką czarne-czerwone? Nic prostszego! Wiele zależy od nas samych, tego, jak lubimy grać i jaką mamy wizję na rozgrywkę. Na szczeblu profesjonalnym funkcjonują różne strategie, wśród których wyróżnić można między innymi stronniczość koła. Bazuje ona na wadach ukrytych koła, zupełnie naturalnym zjawisku, w wyniku czego najczęściej wypada 6 do 12 pól, które co jakiś czas się powtarzają. Nie jest to oczywiście regułą, ponieważ w niektórych będzie to wartość równa dwóm polom, a w niektórych nieco wyższa. W przypadku ruletki online o tym akurat nie ma mowy. Dobrym sposobem jest obstawianie sektorami. Wówczas dzielimy tarczę dla przykładu na 4 części i w centralnej obstawiamy po jednym numerze. Wówczas zakład idzie na 4 pola. Innym sposobem jest na granie na strefy, gdzie obstawiamy numery, które występują obok siebie np.: 32, 15, 19, 4 oraz 36, 11, 30, 8 i 29, 7, 28, 21. W ten sposób obstawiamy łącznie 16 pól, zwiększając swoje szanse na wygraną, ale zmniejszając zysk. Ważne w tym wszystkim jest to by nie przesadzić. Jeśli się bawimy, to stawiamy więcej, jeśli chcemy wygrywać pieniądze, wybieramy mniej pól. Powodzenia!