W tym artykule dowiesz się, czym są wypłacalne sloty, jak można je rozpoznać, gdzie ich szukać, a także podamy 8 przykładów automatów, od których można rozpocząć swoją grę w kasynie online. Na początku iele osób nastawia się na natychmiastowe wyniki. Istnieje przekonanie, że wygrane pojawiają się w pierwszym lub maksymalnie kilku pierwszych spinach, bez względu na to, w jaki slot online zaczniemy grać. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej, a dobre, wypłacalne automaty do gry online muszą charakteryzować się kilkoma aspektami. Nasze wskazówki pomogą szczególnie niedoświadczonym jeszcze graczom, którzy nie mogą pozwolić sobie na utratę wszystkich odłożonych pieniędzy na jeden slot. Zapraszamy więc do lektury.

Co to jest RTP określonego slotu?

RTP, czyli stopa zwrotu dla gracza może Ci powiedzieć bardzo dużo na jego temat. RTP – to współczynnik, który określa, jaka część pieniędzy wpłacanych do gry w maszyny na pieniądze przez graczy do nich powróci. Stopę tę łatwo obliczyć, ponieważ producenci często sami ją określają. Ciężko jest to zrobić w przypadku nowych automatów, ponieważ RTP jest określane na podstawie setek, a nawet tysięcy spinów. Bazując na nich oraz na wygranych można zauważyć, jaki zwrot może przysługiwać graczowi.

Uważa się, że dobrze wypłacalny slot rozpoczyna się od około 95% zwrotu dla gracza. Należy jednak pamiętać, że stopa ta może wcale nie odnosić się do gry samego gracza. Ciężko jest porównywać setki spinów z kilkoma lub kilkudziesięcioma spinami, na które zdecyduje się dany gracz. Mimo wszystko zaleca się wybieranie właśnie automatów z wysokim RTP, ponieważ to właśnie one gwarantują największy zwrot pieniędzy i to w nich często padają wygrane.

Raczej nie poleca się, szczególnie nowym graczom, granie w maszyny, które mają mniejszy współczynnik RTP. Wyjątkiem są w tym wypadku jackpoty, które specjalnie zaniżają RTP po to, aby więcej pieniędzy znalazło się w puli jackpota.

4 automaty online z wysokim RTP

Poniżej chcielibyśmy przedstawić kilka gier, których stopa zwrotu gracza jest bardzo wysoka. To właśnie te gry powinny być sprawdzone jako pierwsze przez początkujących graczy.

Jak już wspominaliśmy, dobrze jest od nich zacząć, ponieważ właśnie w nich istnieje największa szansa na zdobycie jakiejkolwiek wygranej, co jest bardzo motywujące. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko RTP sprawia, że slot jest dobrze wypłacalny. Jest to również potencjalnie oferowana nagroda, o której opowiemy.

Czym jest potencjalna wygrana ustalona przez producenta gry?

Stopa zwrotu dla gracza to jedno, ale liczy się również ogólna wygrana, która jest oferowana przez producenta. Każdy symbol w danej grze ma ustalone, ile wypłaci graczowi. Jeśli na przykład uda Ci się zdobyć klaster 3 symbolowy ze znakiem trefla, to automatycznie automat wypłaci Ci 3 x Twojej stawki.

W maszynie hazardowej są opisane wszystkie możliwości, więc sprawdź te szczegóły zanim zaczniesz grać. Widzisz więc, że sporo zależy od Twojej stawki, a także od tego, ile slot jest w stanie zaoferować za klastery. Automat można uznać za wypłacalny wtedy, kiedy gwarantuje on duże wypłaty.

Zasada uznawana przez doświadczonych graczy jest taka, że warto jest wybierać automaty, których maksymalna wygrana wynosi około 10 000 x stawka gracza. Wyobraź sobie, że postawisz 10 zł i w jednym spinie uda Ci się zdobyć właśnie tę maksymalną wygraną. Wtedy na Twoim koncie pojawi się aż 100 000 zł. Nawet jeśli postawisz tylko złotówkę, to wygrana będzie znaczna i z pewnością będzie wyższa od tego, co wydałeś na grę. Właśnie dlatego warto wybierać wypłacalne sloty.

Pamiętaj jednak, że granie w tego typu automaty nie musi oznaczać, że to właśnie Tobie trafi się maksymalna wygrana.

4 sloty online z najwyższą wypłacalnością

Poniżej znajdziesz kilka gier, które odznaczają się wysoką wypłacalnością. Zerknij na nie i spróbuj chociaż jednej:

*Jeśli szukasz automatu, który ma i wysokie RTP i dużą maksymalną wygraną, to dobrą propozycją może być Bloodsuckers. O tej grze wspominaliśmy już trochę wyżej. Warto wiedzieć, że slot ten oferuje maksymalną wygraną na poziomie 7 500 x stawka, co również nie jest najgorszym wynikiem. Wiele gier gwarantuje swoim graczom maksymalne wygrane na poziomie około 1 000 x stawka, więc widać różnicę.

Czym jest zmienność w slotach online?

Zmienność również ma pewien wpływ na to, jak wypłacalny będzie slot. Wszystko zależy od tego, jakim graczem jesteś:

  1. Jeśli nie lubisz grać zbyt długo i raczej nie kręcą Cię wysokie wygrane, koniecznie wybieraj maszyny z niską zmiennością.
  2. Sloty z wysoką wariancją są bardziej polecane osobom, które są cierpliwe i raczej czekają na większą wygraną.

Możliwe jest również wybranie automatu ze średnią zmiennością, co da Ci średnie wyniki w obu przypadkach. Pamiętaj, że slot może mieć też bardzo wysoką zmienność lub po prostu wysoką, jest to zdecydowana różnica. Sam spróbuj maszyn różnych kategorii, aby je porównać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Znalazłeś slot z wysoką maksymalną wygraną oraz RTP i myślisz, że jest to automat idealny. W wielu wypadkach możesz mieć rację, lecz nie zawsze. Aby się upewnić, sprawdź, jakie dokładnie zakłady możesz stawiać. Jeśli są bardzo niskie i na przykład gracz maksymalnie może ustawić 0.50 gr na spin, to wysoka wygrana raczej za dużo nie zdziała.

Chcielibyśmy również przypomnieć, że warto jest sprawdzać darmowe wersje gry, aby upewnić się, że dany slot odpowiada wszystkim wymaganiom gracza, nie tylko pod względem wypłacalności, ale też pod względem mechaniki, grafiki i innych aspektów.