O Polakach w hazardzie niestety nie słyszy się bardzo często. Raczej nie możemy pochwalić się zbyt dużą gwardią zwycięzców, a niektórzy wolą pozostać anonimowi. Jest jednak kilka osób, które pojawiają się w rankingach pokerowych, a wśród nich jest jedna osoba, która zaskoczyła wszystkich, a jest nim Dominik Pańka. Już od kilku dobrych lat jest on rozpoznawalnym pokerzystą i od samego początku wkroczył w świat poważnego hazardu z przytupem. Poniżej dowiesz się, w jaki sposób Dominik Pańka zmienia polski hazard oraz co takiego uczynił, co przyniesie mu sławę na bardzo długi czas. 

Kim jest Dominik Pańka?

Dominik Pańka pochodzi z Brześcia Kujawskiego, od zawsze przejawiał zdolności hazardowe. Bardzo szybko przyszło mu poznanie zasad większości gier hazardowych karcianych, jednak szczególnie upodobał sobie pokera. O Dominiku Pańce zrobiło się bardzo głośno w 2013 roku, kiedy to rozpoczął branie udziału w najpopularniejszych turniejach pokerowych na świecie. Nikt jednak się nie spodziewał, że rok później uda mu się zdobyć jedne z najwyższych nagród w świecie pokerowym. 

Wygrana za wygraną

2014 rok okazał się być jednym z najlepszych dla Dominika, chociaż nie umniejszamy jego późniejszych dokonań. Z pewnością wiele osób chciałoby rozpocząć swój rok w takim stylu, w jakim to zrobił ten gracz pokera. Zapisał się on do jednego z największych turniejów na całym świecie, który był akurat tego roku rozgrywany na Karaibach. Był to No Limit Hold’em EPT Season X  – PCA. Dokładnie ten turniej nazywa się PokerStars Caribbean Adventure. Niech jednak nikogo nie zmyli ta nazwa, turniej ten był częścią sławnego European Poker Tour. 

Wpisowe na ten turniej kosztowało aż 10 000 dolarów, co dla nowego gracza musiało być ogromną sumą. Dominik już wcześniej wygrał dość ciekawe sumy pieniędzy w mniejszych rangą turniejach, ale wygrane nie były na tyle wysokie, aby pokryć aż 10 000 dolarów. Dominik Jednak zaryzykował i z pewnością nikt się nie zdziwi, ponieważ bez powodu byśmy o tym nie pisali, ale udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w tym turnieju, co jest nie lada wyczynem dla bardzo młodego pokerzysty, który przez wielu jest uważany za niezbyt doświadczonego. 

Za pierwsze miejsce Dominik zgarnął ponad 1,4 miliona dolarów. Opłaciło się mu zaryzykować 10 000 dolarów dla takiej sumy. Od tego momentu można znaleźć z Dominikiem wiele wywiadów, wielu doświadczonych graczy chwaliło wygraną tak młodego gracza. Nikogo nie zdziwiło też, że Dominik Pańka wziął udział w kolejnym ważnym wydarzeniu pokerowym, to jest No Limit Hold’em Eight Max EPT Season X Deuville. Nikt nie spodziewał się jednak, że na pierwszym miejscu stanie ten sam gracz, czyli Dominik. Działo się to niecały miesiąc po pierwszym opisanym przez nas turnieju, a to, co się wydarzyło, było prawie niemożliwe. 

Dominik zaskoczył wszystkich, ale może nie siebie, ponieważ zawsze wygląda na bardzo wyluzowanego i wcale nie zdziwionego swoimi wysokimi wynikami. W tym momencie jednak nie tylko polska część wielbicieli pokera, ale również i ta światowa zawrzała. Kolejna pierwsza nagroda została przyznana tej samej osobie, tym razem jej wysokość to prawie 400 000 dolarów. Oznacza to, że w przeciągu około dwóch tygodni Dominik Pańko zdobył prawie 2 miliony dolarów, a to jest duży wyczyn. Tym razem wpisowe 10 000 dolarów znów zostało zainwestowane w bardzo dobrym do tego momencie. 

Dominik Pańka jako jeden z najpopularniejszych graczy pokerowych

Dominik nie spoczął na laurach, bierze udział w praktycznie wszystkich ważnych wydarzeniach pokerowych, nawet tych mniejszych. Jego dokonania można śledzić na przykład na stronie https://www.cardplayer.com/poker-players/262855-dominik-panka/results/overall?page=3&commit=Go. Widać, że szczęście całkiem często mu sprzyja, chociaż wiadomo, jak to jest pokerze. Ciężko jest w tym wypadku mówić o szczęściu, są to raczej umiejętności, które zostały nabyte w ciągu lat praktyki. Dominik bez wątpienia je ma i jest jednym z najpopularniejszych wirtuozów pokera nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wiele razy został wyróżniony w różnych nagrodach, sam też nie zwalnia tempa. Osoby takie, jak Dominik Pańka potwierdzają, że hazard to nie tylko szczęście, ale również upór i umiejętności.