Początkującym hazardzistom może być dość ciężko w obszernym świecie hazardu. Jest wiele gier do wypróbowania, ogromna ilość kasyn, w których można się zarejestrować, ale również duża suma pieniędzy do stracenia. Żaden gracz nie chce stracić swoich pieniędzy, jednak szczęście nie może dopisywać codziennie. Mogłeś jednak nie wiedzieć, że to Ty możesz pomóc swojemu szczęściu odpowiednimi wyborami. Poniżej podajemy kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc w wygranej. Lista ta z pewnością spodoba się początkującym, a także i już doświadczonym graczom, którzy mogli pominąć pewne informacje. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Wskazówki oraz wykorzystanie ich w praktyce

W Internecie pomiędzy graczami krąży wiele wskazówek na temat gier hazardowych. Wiele z nich, jak właśnie tutaj, mówi o dość oczywistych sprawach. Jeśli jesteś zupełnym początkującym, ta lista z pewnością Ci pomoże, więc zajrzyj do niej na samym początku. My mamy dla Ciebie trochę bardziej zaawansowane wskazówki, które mogą wydać się czasem trochę kontrowersyjne. Zapoznaj się z nimi, możliwe, że niektóre z nich rzeczywiście pomogą Ci w zdobyciu większej sumy pieniędzy.

Przewaga kasyna i skuteczne jej zmniejszanie

Przewaga kasynaPrzewaga kasyna to zmora każdego gracza. Im jest ona większa, tym mniejsze szanse przypisywane są graczowi i jest to prawda. Dlatego też wielu graczy stara się unikać slotów, które dają maszynie przewagę więcej niż 5%, ponieważ uważają, że szanse na wygraną w takiej grze są zbyt niskie. Profesjonaliści radzą więc maszyny do gry online za darmo czy na pięniądze, kiedy będziesz gotwó, z jak najmniejszą przewagą kasyna lub po prostu grać w gry karciane, gdzie samemu można sterować tą opcją.

W zależności od tego, jaką strategię gry w automaty obierzesz, jaki typ zakładu ustawiasz, przewaga kasyna może się drastycznie zmniejszać. Specjaliści obliczają, że przy dobrej strategii w blackjacku można zmniejszyć tą przewagę nawet do 0,05%. W tym momencie gracz ma całkiem spore szanse na wygraną, więc warto zaznajomić się z tym tematem i próbować różnych taktyk, aby dostać się do wygranej.

Wybieranie krótszych zakładów

Najczęściej jest tak, że kiedy gracz zaczyna kombinować, zaczyna się robić dla niego niezbyt przyjemnie. W wielu wypadkach lepiej jest odpuścić niż zaryzykować, ponieważ można stracić więcej, niż przypuszczasz. Dlatego na przykład, kiedy podczas rundy blackjacka Twoja ręka ma już wartość 15, ciągnięcie kolejnej karty jest bardzo ryzykowne. Oczywiście jest szansa, że Ci się powiedzie, ale trzeba też dopuścić możliwość porażki. Poddanie się w pewnym momencie gry hazardowej nie oznacza przegranej, tylko to, że gracz jest rozważny. Możliwe, że lepszą sytuację przyniesie kolejna kolejka.

Skończ na wygranej

Wszyscy bez wyjątku lubią wygrywać. Oczywiście jest to bardzo miłe uczucie, kiedy Twój wysiłek popłaca i możesz zdobyć więcej pieniędzy, niż zainwestowałeś. Problemem jest jednak to, że ludzka natura zawsze chce więcej. Kiedy uda Ci się wygrać 50 zł, od razu myślisz „a może uda się zdobyć jeszcze więcej”. Jest to błąd, którego dopuszcza się bardzo wielu graczy. Przez tego typu myślenie można łatwo stracić swoją wygraną, a nawet początkową sumę. Najlepiej jest skończyć grę w momencie, kiedy udało Ci się wyjść na znaczny plus. Nie mówimy tutaj o plusie o wartości na przykład złotówka, lecz 50 zł powinno już zadowolić gracza. Lepiej zgarnąć taką sumę, niż potem stracić jeszcze więcej.

Prostota wygrywa najczęściej

Z pewnością zauważyłeś, że lepiej wiedzie Ci się w grach, które nie są zbyt skomplikowane oraz które bardzo dobrze znasz. Niektóre gry są specjalnie bardziej skomplikowane, aby gracz stracił swoją czujność i tym samym pieniądze. Nie radzimy więc rozpoczynania rozgrywki na prawdziwe pieniądze w momencie, kiedy gra wciąż jest niewiadomą. Wiemy, że poznanie gry zabiera trochę czasu, ale to jedyny sposób na to, aby uzupełnić swoją wiedzę i wygrać.

Mniejsze stawki i mniejsze jackpoty

Każdy hazardzista marzy o jak największych wygranych, jednak prawda jest taka, że nie każdemu są one pisane. Gracze lubią wybierać sloty, w których dostępny jest ogromny jackpot, ponieważ wciąż z tyłu głowy mają myśl, że ta gotówka może należeć do nich. Jednak statystyki pokazują, że lepiej jest wybierać sloty z trochę mniejszym jackpotem, ponieważ można go łatwiej zdobyć. Podobnie sprawa wygląda w przypadku gry, która oferuje możliwość ustawiania niskich zakładów. Jeśli na przykład wybierzesz slot, w którym możesz ustalić 0,01 euro za spin, a Twój budżet to dziennie 10 euro, możesz sobie wyobrazić, ile spinów możesz na nim zakręcić. Sprawa będzie wyglądała zupełnie inaczej, kiedy dany slot oferuje minimalny zakład jako 0,2 lub nawet 0,5 za1 spin.

Więcej na temat trików możesz dowiedzieć się z tego artykułu. Znajdziesz tam więcej porad, które możesz potem wykorzystać podczas swojej gry. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć kilka spraw, a to zaowocuje większymi wygranymi oraz również bardziej świadomą grą.