polska mafia i hazard

Wiele osób zachwyca się między innymi włoską czy kolumbijską mafią, której sława rozpowszechniła się na cały świat. Nie są to może osoby, które chciałoby się naśladować, ale przepych oraz styl życia z pewnością na wielu robi wrażenie. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, że wcale nie musimy daleko szukać, aby znaleźć podobne osoby, a mówimy o sławnym Nikodemie Skotarczaku, który żył podobnie do znanych wszystkim członkom mafii. Nie wspominamy o nim bez powodu, a więcej dowiesz się w poniższym artykule.

Kim był tak naprawdę Nikodem Skotarczak

Trochę starsi gracze mogą kojarzyć bardzo sławnego celebrytę oraz biznesmena, który najbardziej aktywny był w latach 80. oraz 90. ubiegłego stulecia. Była to gwiazda PRL-u, dlatego młodszym graczom historia tej barwnej osobowości może nie być zbyt bliska. Nikodem Skotarczak był jednak na tyle ciekawą osobą, że warto jest co nieco o nim wiedzieć. Oczywiście odradzamy naśladowania jego czynów, ale jego historia może być pewnego rodzaju przestrogą i można z niej wyciągnąć lekcję.

Nikodem Skotarczak jest nazywany ojcem chrzestnym polskiej mafii i nie bez powodu. Swoją karierę zaczynał bardzo niewinnie, ponieważ na początku był po prostu ochroniarzem w dość popularnym klubie na pomorzu, a potem awansował na ochroniarza znanej osobistości. Nikodem nigdy nie skończył szkoły, przerwał naukę, ponieważ uważał, że wiedza z niej wyniesiona nie pomoże mu w odniesieniu sukcesu. Rzeczywiście nie pasowało to do jego stylu bycia, który był raczej bardzo burzliwy i stawiał na aktywność fizyczną.

Czym naprawdę zajmował się Nikodem Skotarczak

Nikt tak naprawdę nie wie, z iloma różnymi nielegalnymi projektami był powiązany Nikodem Skotarczak. Osoby, które miały z nim kontakt, opowiadają, że dzięki pracy ochroniarskiej bardzo szybko złapał znajomości z osobami, które pałały się dość szczególnymi zajęciami, które nie są uważane za legalne, ale za to przynoszą duże i szybkie zyski. Nikodemowi bardzo się to spodobało i również wciągnął się w ten świat, aby dość szybko zostać samym szefem mafii.

Wiemy, że zajmował się on najczęściej nielegalnym przemytem samochodów, zresztą był złapany przez policję w jednym z takich aut. Samochody były najpierw kradzione, a Nikodem kierował grupą, która je wybierała oraz kradła. Wszystkie te czynności nie uszły mu jednak na sucho, ponieważ przebywał w więzieniu przez pewien czas, ale ze względu na swoje wiadomości, był on bardzo krótki, a na pewno krótszy niż być powinien.

Może niektórzy nie wiedzą, ale Nikodem Skotarczak zagrał również w popularnym filmie „Sztos”. Było to jedno z niewielu legalnych zajęć, jakimi się pałał. Dzięki tej roli Nikodem wszedł na salony i poznał słynnych, polskich aktorów, z którymi utrzymywał od tej pory dość bliskie kontakty. Podobno bardzo lubił czytać o swojej roli w gazetach i nawet groził redaktorom, którzy zdecydowali się pisać o jego grze aktorskiej w negatywny sposób.

Nikodem Skotarczak i hazard

Kiedy Nikodem Skotarczak rozwijał swoje skrzydła w nielegalnych biznesach, hazard w Polsce był również nielegalny. Nie oznacza to jednak, że był on niedostępny, szczególnie dla wpływowych osób jego pokroju. Nikodem bardzo lubił hazard, a szczególnie pokera, w którego namiętnie grał. Najbardziej popularne zdjęcia z jego udziałem to właśnie te przy stole pokerowym. W tamtych czasach wszystkie kasyna stacjonarne w Polsce oraz za granicą były dla niego szeroko otwarte, ponieważ nie obawiał się wydawać sporo pieniędzy na pojedynczą rundę.

Nikodem Skotarczak był zapalonym graczem, którego często można było spotkać w kasynie na pieniądze z innymi wpływowymi osobami. Lubił on szczególnie najbardziej luksusowe przybytki i zawsze się w nich rozpieszczał. Nie był może najbardziej utalentowanym graczem, ale bez wątpienia hazard był jego wielką pasją. Niektórzy uważają, że był on uzależniony od hazardu tak samo, jak od narkotyków, ale nie ma na to dowodów.

Smutny koniec najpopularniejszego mafioza z Polski

Od 1996 roku rozpoczęła się droga ku końcowi Nikodema Skotarczaka. Musiał on wielokrotnie stawać przed sądem ze względu na wszystkie swoje przestępstwa, a do tego w międzyczasie rozwinęła się wojna gangów, która dotyczyła go bezpośrednio. Był on gotowy, że w każdej chwili może zginąć i sam nawet zaopatrzył się w kamizelkę kuloodporną. Niestety nawet ona nie pomogła, kiedy w 1998 roku zamaskowana osoba oddała aż kilkanaście strzałów w jego stronę. 6 z nich było trafnych. Nigdy nie odnaleziono osoby, która była mordercą Nikodema. Ojciec chrzestny polskiej mafii zginął, ale opowieści o nim wciąż są przekazywane z ust do ust i z pewnością taka legenda nie zostanie szybko zapomniana.

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine - Wspieramy naród ukraiński. Ta wojna to coś więcej niż atak Rosji na wolną Ukrainę. To wojna przeciwko demokracji, to pogwałcenie praw człowieka i zniszczenie pokoju w Europie. Możemy realnie wpłynąć na przebieg tej wojny poprzez nasze wpłaty.

Fundacja Wróć Żywy Oficjalny Bank Ukrainy