Wideo poker jest znany graczom już od wielu lat. Tak naprawdę, to właśnie karty wykorzystywane do pokera pojawiły się na pierwszych automatach maszynowych. Od tamtego czasu gra zmieniła się i powstało kilka wideo pokera. Możliwe, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile ich tak naprawdę jest. Poniżej postaramy się przedstawić kilka podstawowych faktów na temat wideo pokera, a także na temat jego odmian. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, to zapraszamy do lektury.

Krótka historia wideo pokera

Tradycyjny poker jest dość dobrze znany wśród graczy. Już od wielu lat jest on bardzo popularny, więc nie dziwi nas to, że pierwsza maszyna slotowa opierała się na regułach pokera. Producenci prawdopodobnie na początku nie mieli żadnego innego pomysły na symbole (do czasu, kiedy sloty pokerowe zostały zbanowane i pojawiły się owocówki) lub po prostu ich zamierzeniem było skonstruowanie maszyny, dzięki której będzie można pograć w pokera. Druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Automaty z pokerem, potem nazwane wideo poker, stały się bardzo popularne. Każdy chciał spróbować nowej, automatycznej wersji, w którą można było zagrać samemu.

Zasady wideo pokera

odmiany wideo pokeraReguły wideo pokera można porównać do jednej z jego tradycyjnych wersji, lecz trzeba być świadomym różnic. Ważne jest również to, aby przed samą grą znać dobrze kombinacje karciane w pokerze. Wiedza ta bardzo Ci się przyda, a zaraz dowiesz się, dlaczego. Na początku na ekranie zobaczysz ekran pełen kart. Twoim zadaniem jest ustalenie zakładu, a następnie naciśnięcie przycisku uruchamiającego symbole.

Kiedy symbole już się losują, musisz chwilę poczekać. Po kilku sekundach na Twoim ekranie pojawia się 5 wylosowanych kart. W tym momencie masz prawo do wymiany kart, nawet wszystkich. Właśnie dlatego powinieneś znać, jak wyglądają poszczególne kombinacje pokerowe, możesz nawet na początku spisać je na papierze. Często się zdarza, że na początku gracze nie wylosują żadnych dobrych kart i dopiero po wymianie niektórych z nich mają szansę na jakąkolwiek wygraną. Dlatego warto zastanowić się na chwilę, pomyśleć, co możesz wylosować i określić swoje możliwości.

W wielu grach pojawia się też symbol wild, który zastępuje wszystkie inne symbole. Niektóre wideo pokery mogą go jednak nie mieć, zależy od tego, jaką wersję wybierzesz. Poniżej przygotowaliśmy wszystkie popularne odmiany wideo pokera, abyś zauważył, jakie są pomiędzy nimi różnice i która jest dla Ciebie najlepsza.

Popularne odmiany wideo pokera

Odmian pokera w świecie hazardu jest całkiem sporo. Nie sposób jest opowiedzieć o nich wszystkich, więc wspominamy o najbardziej popularnych. Możesz poczytać więcej na ich temat ze stron typu. Poniżej znajdziesz krótkie opisy kilku najczęściej wybieranych odmian pokera przez graczy.