Odmiany pokeraJeśli chcesz zostać mistrzem pokera, potrzebne jest Ci bardzo dużo wiedzy. Niektórzy uważają, że poker zależy wyłącznie od szczęścia, lecz może zaczniesz uważać inaczej, kiedy zobaczysz, że turnieje pokerowe są bardzo często wygrywane przez te same osoby. Istnieje szansa, że te osoby rzeczywiście mają bardzo dużo szczęścia lub ich wygrana to czysty przypadek, lecz bardziej prawdopodobne jest to, że są one bardzo umiejętnymi graczami. Wygrana w pokerze w dużej mierze zależy od umiejętności, a wiedza jest pierwszym stopniem do wygranej.

Tym razem chcielibyśmy Ci przybliżyć kilka najbardziej znanych odmian pokera. Dowiesz się, w jakie odmiany grają gracze obecnie, jakie z nich są naprawdę popularne oraz w jakie grać warto. Nie przegap naszych pokerowych wiadomości, a wkrótce będziesz mógł pochwalić się wiedzą godną mistrza. Oto najbardziej popularne odmiany pokera:

Poker Straight

Poker Straight to właśnie ta odmiana, którą mogłeś często widzieć w filmach oraz w innych miejscach, które chciały przedstawić namiastkę pokera. Jest to zarazem jedna z najprostszych wersji tej gry, która tak naprawdę nie wymaga żadnych umiejętności. Jeśli jesteś początkującym, to powinna zainteresować Cię właśnie gra w Poker Straight. To właśnie dzięki niemu możesz dobrze poznać wszystkie kombinacje, które funkcjonują w grze, lecz jeszcze nie musisz samodzielnie decydować, co zrobić, aby wygrać.

W grze każdy z graczy dostaje od razu po 5 kart. Każdy wpatruje się w swoje karty, a po chwili wszyscy gracze kładą rękę z kartami na stole oraz ogłaszają, co udało im się wylosować. Przedtem oczywiście stawiają zakłady. Krupier oraz reszta towarzystwa przygląda się kartom i decyduje, kto w danej kolejce zostaje zwycięzcą.

5-Card Draw

5-Card Draw to z kolei gra, która bardzo przypomina Poker Straight, ale już wymaga własnego wysiłku oraz rozumu. Zalecamy, abyś sięgnął po nią, kiedy już opanujesz wszystkie kombinacje, dokładnie poznasz reguły i chcesz przejść o poziom wyżej w grze. Wszystkie zasady są bardzo podobne, ale po rozdaniu kart gracz ma prawo zastanowić się oraz wymienić karty, które wydają mu się zbędne. Można nawet wymienić wszystkie 5 kart, można wybrać tylko jedną lub nie trzeba wymieniać żadnej, jeżeli już tworzą odpowiednią kombinację. Następnie wszyscy uczestnicy pokazują swoje karty i zostaje wyłoniony zwycięzca.

Texas Hold’em

Texas Hold’em to obecnie najbardziej popularna wersja pokera. Znacznie różni się od pozostałych dwóch wersji i od odmiany, którą zna się powszechnie. Jest bardzo ciekawa i powszechna, więc warto znać jej zasady. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest zakład Ante, który ma miejsce jeszcze przed tym, jak gracze zobaczą jakiekolwiek karty. Rozgrywka rozpoczyna się dość ciekawie, ponieważ gracze dostają po 2 karty i właściwie to wszystko.

2 karty to z pewnością nie coś, czego byś się spodziewał w pokerze. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji. Krupier pokazuje wszystkim graczom 3 karty, które wylosował i okazuje się, że właśnie te trzy karty są wspólne dla wszystkich graczy. To oznacza, że kombinacja musi być ułożona z kart własnych oraz z ręki krupiera. Gracze znów wnoszą zakłady, a w ręce krupiera pojawia się 4 karta. Po kolejnych zakładach krupier wydobywa ostatnią, piątą kartę. Musisz trzymać się swoich dwóch kart, lecz z powodzeniem możesz odrzucić dwie karty z ręki krupiera, jeżeli przeszkadzają Ci w utworzeniu kombinacji.

Omaha Poker

Poker typu Omaha jest bardzo podobny do Texas Hold’em, ale jest jedna istotna różnica, która może na początku zmylić osoby znające już Texas Hold’em. Gracz nie dostaje dwóch, ale 4 karty, z kolei krupier pokazuje 3 karty, które są wspólne dla wszystkich. W sumie jest więc 7 kart, co daje zbyt dużą liczbę, jak na kombinację pokera. Dlatego gracz musi odrzucić dwie karty, tym razem nie z ręki krupiera, ale ze swojej. Tym sposobem może udać mu się stworzyć bardzo ciekawą kombinację, dzięki której wygra.

7-Card Stud

Jest to kolejna odmiana pokera, w której jest więcej kart, niż normalnie potrzeba. Tak, jak mówi nazwa, jest ich aż 7. Jednak tym razem nie ma kart, które należą do wszystkich graczy, zasady są trochę inne. Każdy z graczy dostaje 5 kart odkrytych oraz 2 karty zakryte. Karty są rozdawane pojedynczo, a po każdej z nich można zmienić swoją stawkę lub po prostu spasować.