Przeglądając oferty kasyn online, z pewnością wiele razy spotkałeś się z grą Craps, czyli kośćmi. Większość osób decyduje się jednak pominąć tą grę, ponieważ uważają, że samo rzucanie kośćmi, a szczególnie kości w wersji online nie może być ekscytujące. Jest to jednak często popełniany błąd. O ile możemy zrozumieć, że nie wszystkim ta gra może przypaść do gustu, to ocenianie jej jako nudnej bez uprzedniego sprawdzenia jest dość niesprawiedliwie. Daj więc tym razem szanse kościom, a istnieje szansa, że zostaniesz kolejnym wielbicielem tej gry. Poniżej przygotowaliśmy kilka zasad oraz ciekawostek na jej temat, abyś miał łatwiejszy start.

Historia kości

Kości uważa się za jedną z najstarszych gier na świecie. Trudno jest ustalić, jakie były dokładnie zasady gry z wykorzystaniem kości ponad 2000 lat temu, ale wiemy, że te małe sześciościany były powszechnie używane już od bardzo dawna temu, a ich popularność utrzymywała się na tym samym poziomie, pomimo że wiele nowych gier hazardowych zaczęło się pojawiać na rynku, szczególnie w późniejszych czasach. Obecnie gracze mają możliwość zagrania w kości z pomocą komputera, co jest bardzo wygodne. Z tego powodu chcielibyśmy przypomnieć podstawowe zasady tej gry. Musisz wiedzieć, że kości są używane w wielu różnych grach, lecz my poruszymy kwestię tej klasycznej, która znana jest graczom już od bardzo wielu lat.

Podstawowe zasady kości

Na początku skupmy się na tym, co dokładnie potrzebujesz, aby zagrać w kości. Jeśli grasz w wersję online, to potrzebujesz wyłącznie dostęp do internetu oraz dobrą stronę z grami hazardowymi. Jeśli na ten moment chcesz zagrać realnie, musisz zaopatrzyć się w 5 kości oraz w tabelę. Możesz się zdziwić, kiedy usłyszysz słowo tabela, a jednak funkcjonuje ona w grze. W tabeli zapisuje się wszystkie swoje wyniki, ale jest to bardziej skomplikowane, niż teraz opisujemy. To właśnie tabela sprawia, że kości nie są tylko bezmyślną grą, w której jedynie rzuca się kośćmi, ale również grą logiczną, w której przydzielenie wyniku w odpowiednie miejsce jest bardzo ważne. Podczas gry nie polegasz więc jedynie na szczęściu, ale w większości na własnej logice.

Jak rzucać?

W grze bierze udział 5 kości. Każdy z graczy ma w grze 13 kolejek. Z kolei każda kolejka pozwala na maksymalnie 3 rzuty. Tak naprawdę to każdy gracz powinien wykonać 1 rzut, ale dozwolone są jeszcze 2 dodatkowe. Jednak dodatkowe rzuty działają na takiej zasadzie, że część kości musi być zatrzymana, a część może zostać rzucona ponownie i ponownie. Gracze rzucają jeden po drugim, a po każdej kolejce gracz wybiera swoje miejsce w tabeli.

Tabela

W grach online tabela jest już przygotowana. Jeśli grasz realnie, to musisz ją sobie sam narysować lub wydrukować. Co powinno znaleźć się w tabeli? Ma ona 3 części. W pierwszej z nich wpisujesz jedynki, dwójki, trójki, czwórki, piątki i szóstki oraz robisz na nie 4 miejsca. Działa to tak, że jeśli dany gracz wylosował 3 piątki oraz dwie 3, to sam decyduje, czy wpisać swój wynik w piątki lub w trójki. Na jego podstawie dostaje punkty. Należy zsumować oczka, które wpisują się w wynik. Jeśli wybrałeś tabelę trójki, to masz 6 punktów. I tak dalej. Pamiętaj jednak, że dane miejsce w tabeli możesz wybrać tylko raz. Jeśli zapełniłeś tę część i uzyskałeś co najmniej 63 punkty, to dostaje bonus w postaci 35 punktów.

jak grać w kości onlineKolejną częścią tabeli są bardziej złożone kombinacje. Jedną z nich jest „3 jednakowe”, czyli na kostkach muszą widnieć 3 identyczne wyniki. Punkty zlicza się jednak ze wszystkich kostek, nie tylko z tych trzech. „4 jednakowe” działa identycznie. Z kolei ful zostaje uznany, jeśli wylosujesz 3 jednakowe oczka oraz 2 kolejne jednakowe. Za niego dostaniesz 25 punktów. Mały strit to 4 kolejne liczby oczek na kostkach. Za ten układ należy się 30 punktów. Duży strit z kolei pochłania wszystkie kostki, czyli wszystkie muszą mieć kolejną liczbę oczek, a za nie zgarniasz 40 punktów. Generał to z kolei układ, w którym wszystkie kostki wylosują te same oczka. Jest on warty aż 50 punktów.

Te zasady z pewnością Ci coś przypominają, szczególnie jeśli znasz reguły pokera. Dokładnie, niektóre kombinacje, a także możliwość ponownego rzucenia kośćmi, bardzo przypomina reguły pokera, które zostały oparte właśnie na tej grze. Odkryj tę grę, możliwe, że to ona stanie się Twoją ulubioną grą kasynową, życzymy Ci najwyższej liczby punktów w tabeli!