Rozpoczęciu gry hazardowej towarzyszą zazwyczaj bardzo pozytywne uczucia, a wraz z kontynuacją swojego hobby, wzmacniają się. Z każdym razem graczom towarzyszy przyjemna adrenalina, która jednak z biegiem czasu może robić się coraz bardziej niebezpieczna. Po pewnym czasie nie jest łatwo oderwać się od maszyn oraz od innych gier hazardowych. W tym artykule chcielibyśmy pomóc osobom, które czują, że nie radzą sobie z czasem przeznaczonym na granie i nie mogą przestać w nie grać. Przeczytaj ten artykuł najlepiej zanim jeszcze wciągniesz się w niebezpieczną grę, ponieważ im więcej czasu na to poświęcisz, tym trudniej będzie Ci przestać. 

Co można zrobić, aby zapobiec uzależnieniu

Co można zrobić, aby zapobiec uzależnieniuWielu początkujących graczy boi się uzależnienia i tego, że nie będą mogli w pewnym momencie przestać grać w automaty na pieniądze. Wizja ta jest dość tragiczna, ponieważ słyszy się całkiem sporo historii osób, które straciły nad sobą kontrolę i nie mogły przestać grać. Narażeni są na to szczególnie osoby, które już mają jakąś historię z uzależnieniem. Jeśli więc wcześniej borykałeś się z takim problemem masz dwie opcje. Jedną z nich jest korzystanie ze wszystkich możliwych zabezpieczeń, a drugą jest po prostu poddanie się już na samym początku i znalezienie sobie innego hobby

Gracz musi jednak sam zdecydować, czy ma wystarczająco dużo siły na to, aby samemu kontrolować swoją grę lub nie. W tym wypadku warto pamiętać, że osoba zainteresowana może nie mieć zbyt obiektywnego spojrzenia na całą sprawę, więc lepiej poradzić się specjalisty. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś problemu z żadnym uzależnieniem, możesz kontynuować swoje hobby, ale z różnymi zabezpieczeniami. Wszystko zależy od tego, czy jesteś bardziej skłonny do popadania w uzależnienia, lecz najlepiej od samego początku kontrolować się i nie pozwolić na to, aby to zainteresowanie miało nad Tobą przewagę. 

Poniżej chcielibyśmy zaproponować kilka wskazówek, które pomogą w kontroli gry hazardowej:

Co robić, kiedy jest już za późno

Niestety pewna część osób uzależni się od hazardu. Adrenalina oraz endorfiny są takiego typu hormonami, że wymagają stałego pobudzenia, inaczej człowiek nie będzie czuł się spełniony. Łatwo można przyzwyczaić się do stałego poziomu tych hormonów, lecz z czasem będzie trzeba je odrobinę powiększać, ponieważ rezultaty nie będą już tak zadowalające. To właśnie sprawia, że uzależnieni gracze nie mogą przestać grać, ponieważ szukają tego samego uczucia euforii. Wiele osób później już nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet nie mają najmniejszych szans na wygraną, a mimo to dalej próbują.

Najważniejszym punktem jest zdanie sobie sprawy z problemu. W pewnym momencie należy zrozumieć, że spędza się za dużo czasu lub pieniędzy na automatach. Niestety jest to jednocześnie najtrudniejszy punkt, ponieważ osoby uzależnione nie zdają sobie sprawy z problemu lub po prostu go ignorują. Co pewien czas w kasynie online warto robić sobie test na uzależnienie, jest on dostępny na większości stron. Jeśli wynik okaże się pozytywny, należy rozpocząć odpowiednie działania. 

Kolejną dobrą metodą jest robienie sobie przerw w swoim hobby. Zobacz, czy bez problemu uda Ci się wytrzymać tydzień, dwa lub nawet więcej bez potrzeby grania na automatach. Taki eksperyment może Ci również podpowiedzieć, czy masz problem. Jeśli wyjdzie na to, że jesteś na początku uzależnienia, to warto podejmować kroki od razu. Wiele kasyn na szczęście do tego tematu podchodzi bardzo poważnie. Oznacza to, że jeśli zgłosisz się o pomoc, Twoje konto zostanie od razu zawieszone lub zlikwidowane, w zależności od tego, jaką opcję wybierzesz. Czasem jednak taka opcja nie jest skuteczna, ponieważ obecnie wybór jest bardzo duży. Jeśli zablokujesz swoje konto w jednym kasynie, łatwo będziesz mógł zwrócić się do innego. 

Najbardziej skuteczna opcja zakończenia gry na maszynach

Terapia jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się problemu i zaprzestanie gry na automatach. W tym celu pomogą grupy, które zostały specjalnie stworzone po to, aby pomagać osobom borykającym się z uzależnieniem, a najpopularniejszą wśród nich działającą na terenie Polski jest http://www.anonimowihazardzisci.org/. Pomagają one graczom wyjść z nałogu, porozmawiać profesjonalnie o swoich problemach, można zobaczyć, że dany gracz nie jest jedyną ofiarą, a jest ich o wiele więcej i proces uzależnienia wygląda tak naprawdę bardzo podobnie. Warto więc zupełnie odciąć się od gier i regularnie uczęszczać na terapie. Daje to największe szanse na pozbycie się problemu, jakim jest niemożność zaprzestania grania na maszynach.