W poniższym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o bingo, czyli o grze, którą gracze wybierają już od ponad 500 lat. Jej atrakcyjność leży w prostocie oraz możliwości wygrania całkiem pokaźnej sumy. Gra ta w większości zależy od szczęścia, więc jeśli jesteś początkującym graczem, możesz rozpocząć od bingo ze względu na nieskomplikowane zasady, a dopiero potem możesz przejść do bardziej złożonych gier, na przykład do pokera lub blackjacka. Z tego artykułu dowiesz się trochę o historii bingo, a także o jego regułach. Jeśli jesteś zainteresowany tą grą, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem.

Podstawowe fakty o bingo i historia tej gry

Bingo to gra, która niektórym może kojarzyć się ze starszymi osobami siedzącymi przy stole wraz z kartkami zapełnionymi liczbami. Jednak to właśnie teraz gra przeżywa drugą młodość i jest bardzo często wybierana przez graczy. Pierwsza wzmianka o tej grze pochodzi już z około 1500 roku z Włoch. To właśnie we Włoszech organizowano grę, gdzie odczytywano liczby, a jeśli okazało się, że któryś z uczestników wybrał właśnie te liczby (lub ich część), wygrywał. Pieniądze te były najczęściej rozdawane ubogim, kościołowi lub na inne szczytne cele.

Gra bingo Gra całkiem szybko przedostała się do Francji, gdzie równie dobrze się zagnieździła. Francuscy gracze nazywali ją La Lotto. Po usłyszeniu tej nazwy z pewnością od razu pomyślisz o naszym polskim lotto i wcale się za dużo nie mylisz, ponieważ jego zasady są bardzo podobne i opierają się na bingo. Bingo było właśnie pierwowzorem lotto, w jakie możemy obecnie grać w całej Polsce. Widzimy jednak dość istotne różnice, o których dowiesz się podczas omawiania zasad dotyczących gier.

Z Europy gra powędrowała do Stanów Zjednoczonych. Istnieje bardzo ciekawa historia powstania nazwy tej gry, która właśnie została zapoczątkowana przez Amerykanów. Na początku bingo nazywano beano. W pewnym momencie jeden z graczy przejęzyczył się i krzyknął bingo, co z kolei spodobało się innemu graczowi, który później zaczął produkować karty do gry, która przyjęła się już jako bingo. Od tego momentu bingo stawało się coraz bardziej popularne, szczególnie często można je spotkać w Stanach Zjednoczonych, lecz wersja online spotykana w zdecydowanej większości kasyn online również zbiera wielu graczy.

Podstawowe reguły gry Bingo

Bingo to gra prostsza, niż się tego spodziewasz. Każdy gracz na samym początku otrzymuje kartę z liczbami, które są poustawiane na niej w zupełnie losowy sposób. Istnieją dwie wersje tej gry, w pierwszej losowanych jest 75 liczb, w drugiej jest ich 90. Uczestnik może zażyczyć sobie więcej niż 1 kartę, może ich być 2, 3 lub nawet więcej. Pamiętaj jednak, że więcej kart oznacza większe prawdopodobieństwo wygranej, ale również postawienie większego zakładu, na każdą kartę.

Kiedy już masz kartę przed sobą, w tradycyjnej wersji ktoś zostaje wyznaczony na osobę odczytującą liczby wcześniej już wylosowane przez maszynę losującą. Twoim zadaniem jest zaznaczanie tych liczb, które zostały odczytane i jednocześnie znajdują się na Twojej karcie. W wersji online liczby pojawiają się na ekranie i bardzo często zostają one automatycznie zaznaczone na Twojej wirtualnej karcie.

Teraz przechodzimy do najważniejszej części gry, czyli jak wygrać w bingo. Liczby, które zaznaczasz na karcie muszą utworzyć dany wzór. Może to być na przykład linia pozioma, na wskroś lub pionowa, czasem również pięciokąt, wszystko zależy od fantazji danego producenta. Najczęściej jednak spotykane są różnego rodzaju linie. Jeśli więc liczby, które zaznaczyłeś tworzą linię lub inny wzór, jesteś zwycięzcą. Może się również zdarzyć, że wylosujesz więcej niż jeden wzór, możesz być wtedy pewien, że Twoja nagroda również będzie o wiele większa. Możesz uczestniczyć w wielu rundach bingo, w zależności od Twoich chęci.

Pomimo tego, że bingo jest uważana za typową grę losową, niektórzy opracowali pewne strategie, dzięki którym można wygrać więcej, nie musisz więc wyłącznie polegać na swoim szczęściu. W kolejnych artykułach opowiemy o strategiach oraz podamy więcej sekretów bingo, więc nie zapomnij regularnie odwiedzać naszej strony.