video poker

Wideo poker jest prostą grą hazardową dostępną w każdym kasynie online, zawsze w wielu wariantach. Cieszy się ogromną popularnością i ściąga wielu graczy do serwisu. Można się łatwo nauczyć zasad i znakomicie spędzić czas. Jest wiele rodzajów wideo pokera, więc każdy może sobie wybrać ulubioną grę. Dostępne są darmowe wersje, dzięki czemu wypróbujemy nawet kilkanaście tytułów. Jeśli chcemy grać, obowiązkowo włączmy kilka wersji demo. Każda wymaga przetestowania, by sprawdzić, na jakich zasadach opiera się gra. Niektóre produkcje wymagają pokonania wirtualnego krupiera, który również uczestniczy w grze. Wideo poker online daje możliwość zagrania z progresywnym jackpotem, gdzie wypłaty są całkiem zadowalające. Produkcje pochodzą od najlepszych deweloperów z branży hazardowej, m.in.: Play’n GO, NetEnt, Microgaming, IGT, Wazdan. To uznane marki, dlatego mamy pewność, że rozgrywka będzie uczciwa, bezawaryjna i ciekawa.

Odmiany gry różnią się przeważnie zasadami, wielkością wypłat za zwycięskie kombinacje i grafiką. Tytuły gier, które warto wypróbować to m.in.: Magic Poker, Jacks or Better, Bonus Poker, All Aces Poker, Deuces Wild, Pyramid, Bonus Deuces, Aces and Faces, Double Double Bonus, Joker Poker, All Aces Poker, Progressive, Big Beer, All Americanre, Tens or Better. To zaledwie kilka pozycji, bo oferty w witrynach online zaskakują mnogością propozycji. Poker na automacie wideo, a w kasynie na żywo to dwie różne gry. W pierwszej opcji gramy sami przeciwko komputerowi. Nie ma rywalizacji, a wygrane sprawdzimy w tabeli. Gra się zupełnie inaczej niż w kasynie na żywo. Z pewnością jest mniej stresu, bo i też emocji jest zwyczajnie mniej. Karty wyglądają zawsze tak samo, niezależnie od rodzaju gry.

Cel gry – układ w pokerze

Celem gracza jest uzyskanie do ręki z pięcioma kartami pasującymi do wygrywających układów i zdobycie nagrody w tabeli wypłat. Po zbadaniu swojej ręki musi zdecydować, ile kart zatrzymuje. Może zostawić wszystkie, kilka lub żadnej. Naciska przycisk odpowiadający każdej karcie na monitorze. Wymieniane karty są zastępowane innymi. Pozostaje nam na ręce układ, który porównujemy z tabelą wypłat. Jeśli znajduje się on na ekranie tabeli wypłat, dostaniemy odpowiednią wygraną. Przed przystąpieniem do gry zapoznajmy się wypłatami i zasadami rozgrywki. Układ w pokerze dotyczy wariantu na żywo z graczami, jak i wideo, grany indywidualnie. Najmocniejszym jest Poker Królewski. W wideo pokerze wartość kart ma znaczenie. Układy pokerowe, które musimy znać to:

  1. Poker Królewski (Royal Flush) – strit jest kolorem, który składa się z kart od 10 do Asa. W niektórych wariantach układ ten wygrywa progresywnego jackpota.
  2. Poker (Straight Flush) – pięć kolejnych kart w tym samym kolorze.
  3. Kareta (Four of a Kind) – cztery karty tej samej wartości.
  4. Full (Full House) – trzy karty o tej samej wartości, wraz z parą.
  5. Kolor (Flush) – pięć kart w tym samym kolorze.
  6. Strit (Straight) – pięć kolejnych kart.
  7. Trójka (Three of a Kind) – trzy karty o tej samej wartości.
  8. Dwie pary (Two Pairs) – pary w układzie pięciu kart.
  9. Para dziesiątek – najsłabszy układ dający wygraną w wideo pokerze.

Każda gra ma własne zasady gry. Najsłabszy układ daje wypłatę, ale może się zmieniać w zależności od danej maszyny. Wybieramy odpowiedni wariant gry, czyli taki, w którym czujemy się najlepiej. Możemy zdecydować po przetestowaniu kilku odmian w wersji darmowej. Sprawdźmy RTP, czyli stopę zwrotu zakładu oraz wariacje. Jeśli wybierzemy grę z niską zmiennością, wygrane będą niewielkie, ale częstsze, co znaczy, mamy większą szansę na wypłatę. Przy wysokiej wariacji, musimy poczekać na dużą wygraną. Przestudiujmy dokładnie tabelę wypłat, żeby ją zrozumieć, przed rozpoczęciem gry.

Strategie w wideo pokerze

Na początek dostajemy pięć kart, które możemy wymienić. Pamiętajmy jednak, że nie wracają już do puli, ale są wycofane z gry. Dlatego powinniśmy przemyśleć, ile chcemy wymienić, bo do odrzuconych już nie wrócimy. Na czymś musimy się skoncentrować. Właściwa strategia polega na liczeniu i analizie, czyli działa czysta matematyka. Nie wymieniamy kart, które na początku dały nam Pokera, Karetę, Fula, Kolor, Strit lub Trójkę. Jeśli mamy na ręce 2, 3, lub 4, czyli karty, które pasują do Pokera Królewskiego, wymieniamy pozostałe, bo być może trafimy dużą wygraną czy wysoką Parę. Kiedy natomiast brakuje nam jednej środkowej karty do niskiego Strita, wymieńmy wszystkie, ponieważ wówczas mamy większe szanse na wysoką Parę niż na Strita. Mając cztery wysokie karty do Strita, wymieniamy jedną kartę. Kiedy Strit jest otwarty, osiem kart daje nam zwycięstwo, możemy zaryzykować i jedną wymienić. Mamy już Parę, Dwie Pary lub Trójkę. Starajmy się zawsze wzmocnić układ, wymieniając resztę kart.

Jeśli dostaliśmy pięć różnych niskich kart, wymieniamy je wszystkie. Kiedy mamy jakieś wysokie karty, zostawmy je, zakładając, że dojdzie nam wysoka para. Wniosek jest taki, że lepiej jest dobierać do wysokiej karty, żeby uzyskać dwie pary, gdyż jest na to większa szansa. W wideo pokerze Full jest bardziej prawdopodobny niż Strit i Kolor, ale daje niższą wygraną niż te dwa układy. Z kolei układy o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia, dają wyższe wypłaty. Natomiast układy o wyższym prawdopodobieństwie pojawienia się, dają mniejsze kwoty. W większości gier najsłabszy układ zapewniający jakąkolwiek wypłatę, to para waletów. Są odmiany gry, które zawierają dziką kartę, czyli Jokera lub zamiennie Dwójkę. Działanie jest podobne do symbolu Wild ze slotów. Zastępuje dowolną kartę z talii tak, by układ na ręce był wart, jak najwięcej. Wylosowanie jej jest dużym szczęściem.