POKER

Poker jest bardzo popularną grą karcianą i przyciąga rzesze graczy. Jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na pieniądze, które można wygrać, ale też rywalizację i możliwość pokazania swoich umiejętności. Spotykają się przy stole znajomi, sportowcy, celebryci i osoby zupełnie przypadkowe. Organizowane są turnieje w kasynach stacjonarnych i online. Poker stał się wręcz sportem, choć wciąż jest hazardem. Serwisy hazardowe umożliwiają grę na żywo, z krupierem i graczami oraz na automacie. Oczywiście, największą atrakcją jest zasiąść przy stole z rywalami i poczuć dreszczyk emocji. Nie ma możliwości grania, bez znajomości zasad, wartości kart i specyficznego słownictwa. W kasynie internetowym można zagrać w dowolnej chwili, po założeniu konta i wpłaceniu pieniędzy na grę. Jeśli chcesz zagrać w pokera i tylko zaczynasz, mamy dla Ciebie 4 poker zasady gry dla początkujących, z których powinieneś skorzystać.

1. Zacznij od niskich stawek i najlepszych gier

Wielu nowych graczy, po poznaniu zasad nie jest zainteresowanych grą na niskich stawkach. Radzimy jednak, żebyś przemyślał strategię, wybierał stół do gry, gdzie można obstawiać nisko. Przede wszystkim dlatego, że poczujesz się bardziej komfortowo, wiedząc, że nie ryzykujesz dużej sumy pieniędzy, więc gdy stracisz na początku, nie odczujesz zbytnio porażki, ale nauczysz się gry. Za każdym razem, gdy zwiększasz stawkę, rośnie Twój poziom umiejętności. Zasiadasz z rywalami, którzy są słabymi graczami, tak jak Ty, nie miej więc kompleksów. Oni też się uczą pokera. Grać będziesz na tzw. luzie, więc możesz zobaczyć cały obraz, zrozumieć pozycje, jakie ręce powinieneś rozgrywać. Wszystkiego będziesz doświadczał. Poznaj poker zasady 5 kart, strategie i sposoby zarządzania pieniędzmi. Tylko z pozoru wydaje się to proste. Musisz nauczyć się przewidywać, ruchy przeciwnika. Wybierz najlepszą, czyli najprostszą grę, bo przegrasz. Nie masz szans z prawdziwymi pokerzystami. W grach dostosowanych do swoich możliwości, umiejętności będziesz mógł podnosić stawki szybciej, co już będzie dużym sukcesem.

2. Pomyśl o kartach przeciwnika i nie spiesz się

Jeśli nauczyć się przeciwnika. Myśl o jego pozycji, obserwuj, kiedy wykonuje akcje i przewiduj, czy może coś mieć. Obstawianie czy sprawdzanie jest dla Ciebie wskazówką, podpowiedzią, jakie są jego słabe i mocne strony. Szukaj informacji przy stole, takich jak np.: jak szybko podejmuje decyzje, czy gra ostrożnie, a może z rozmachem. Na początku nie będziesz jeszcze potrafił celnie ocenić rywala, ale nabierając praktyki, posiądziesz takie umiejętności. Staniesz się jak psycholog, czy RTG., ale pamiętaj, żeby się nie spieszyć. Nie rób nic automatycznie. Włącz raczej myślenie. Musisz wszystko rozważać, czyli pozycje, rankingi układów pokerowych, karty przeciwnika i poker kombinacje. Na początku sprawi Ci to trudność, ale z czasem nabierzesz praktyki. Graj, kiedy masz rękę, a jeśli nie możesz, pasuj. Na agresywne zagrania przyjdzie czas, gdy stawiać będziesz większe zakłady. Gracze przy wysokich stawkach częściej blefują, więc naucz się wygrywać z nimi.

3. Naucz się pasować

Poker nie polega na szczęściu, tylko wiedzy i przemyślanych decyzjach. Naucz się pasować i odpuszczać. Błędem jest wchodzenie w każde rozdanie. Niech Ci się nie wydaje, że im więcej grasz, tym Twoje szanse na zwycięstwo są większe. Może się zdarzyć, że raz na kilka rozdań zgarniesz pulę ze stołu, ale częściej będziesz tracił. Gdy otrzymujesz karty, przemyśl, czy może lepiej jest spasować i poczekać na lepsze rozdanie. Dużą rolę odgrywają również nasza pozycja przy stole oraz zachowania innych graczy. Jeśli już w pierwszej turze podbijają stawkę, to mogą posiadać dobre ręce, z którymi będzie ciężko wygrać. Rozpoczynając grę, będziesz miał pewne problemy z odpuszczeniem tych rąk, ale jest to jedna rzecz, której musisz się nauczyć, jeśli chcesz odnieść sukces. Poker zasady gry dla początkujących musisz poznać dogłębnie. Graj ostrożnie. Przy niskich grach przeciwnicy rozgrywają często losowe rozdania, więc naucz się strategii pokera, żebyś nie tracił pieniędzy. Częścią gry w pokera jest blefowanie, choć niektórym osobom może to wydawać się nieetyczne. Dzięki temu możesz wygrać, pomimo słabych kart w ręku. Nie przesadzaj jednak z tym trikiem, to rywale się nie zorientują. Przy okazji poznaj zasady gry w poker Texas Holdem.

4. Pracuj nad mimiką i koncentracją

Pokerowa twarz, pewnie pamiętasz to powiedzenie, więc stosuj ją w grze. Musisz trochę popracować nad mimiką, żebyś nie dał poznać po sobie, że otrzymałeś dobre karty, bo zbyt dużo nie wygrasz. Nie okazuj żadnych emocji. To bardzo ważne! Jeśli sobie nie radzisz, zrób tak jak inni pokerzyści, czyli załóż ciemne okulary. Kolejną ważną sprawą jest koncentracja. Niech nic Cię nie rozprasza. Jesteś przy stole, włożyłeś do puli pieniądze, więc myśl, jak ich nie stracić. Interesuj się tylko tym, co robisz i nic poza pokerem w tym momencie nie istnieje. Wyłącz telefon, wycisz się, bo musisz obliczać swoje szanse i podejmować decyzje. Trzymaj też emocje na wodzy, pomimo obecnej sytuacji, nawet jak przegrywasz. Najważniejsze, żebyś nigdy nie tracił rozsądku i podczas gry cały czas myślał. Rozwaga jest najważniejsza, pozwoli Ci podejmować właściwe decyzje i nie będziesz narażony na duże straty, a w razie złej passy, przetrwasz. Jeśli jesteś zmęczony, pod wpływem stresu lub alkoholu, nie graj, bo możesz podejmować błędne decyzje.