bukmacherzy

Obstawianie jakichkolwiek kwot kojarzone jest zarówno z szansą, jak i ryzykiem. Warto skupić się jednak nad tym drugim i zastanowić, z czego ono bezpośrednio wynika. Dotyczy ono w dużej mierze osób odwiedzających zakłady bukmacherskie casino. You may have some fun, but quite often leave the venue feeling frustrated. – cytując Victora Bello Accioly. Obie dziedziny hazardu online łączą więc pieniądze, sieć, radość z wygrywania i frustracja w przypadku porażki. Różnica podstawowa jest jednak w tym, że w kasynie chcemy się zabawić i wygrać, u bukmachera chcemy jedynie wygrywać. I jak to ujął Accioly, raz się dobrze bawimy, drugim razem jesteśmy niezadowoleni. Gdyby sparafrazować jego słowa można by było napisać o zakładach bukmacherskich: You only have fun when you win. But you rarely win, so you leave the venue feeling frustrated more often. W kasynie więc nawet jak coś stracisz, to się dobrze bawisz. U bukmachera, jak już przegrywasz, to tylko tracisz pieniądze.

Szpony hazardu

Dlatego wbrew pozorom, to właśnie obstawianie meczów czy gonitw, sprzyja uzależnieniu hazardowemu. Jest to związane z dokładnie tym samym, z czym nielubiana praca a wypalenie zawodowe. W sytuacji, w której robimy coś nie dla przyjemności, a tylko dla zysku, sprawia, że nie skupiamy się na tym, co ważne. Zakłady online odbierają frajdę ze śledzenia spotkań, a frustracja z porażek i utraty pieniędzy sprawia, że chcemy się silnie odegrać. Jednak już nie interesuje nas kibicowanie, interesuje nas tylko korzystny dla nas wynik. Dzieje się tak między innymi dlatego, że przy obstawianiu zakładów widzimy głównie liczby. Nie zawsze mamy możliwość śledzenia wszystkich pozycji z kuponu. Tu zaczyna się tylko kalkulacja, i matematyka robi swoje – widzimy kwoty, które mogą być w naszym zasięgu. A później coraz częściej gramy. Duży udział w tej kwestii mają uwarunkowania” psychiczne. Z najnowszych badań wynika, że jeśli widzimy realną szansę na dużą wygraną, jesteśmy skłonni do podejmowania częstszego ryzyka. W zakładach bukmacherskich sprzyjają temu właśnie liczby. Człowiek zaczyna mnożyć, dodawać kolejne spotkania i znów kalkulować. A jeśli gra za jedynie dwa złote, to jest skłonny podjąć ryzyko. Chodzi tu zawsze o słowo „tylko”, które popycha osoby obstawiające mecze w nałóg.

Niewłaściwe zakłady

Choć wielu osobom może to wydać się dziwne, można wyróżnić taką grupę zakładów, które określić można jako złe. Oczywiście, każde obstawienie to ryzyko, jedno mniejsze, drugie większe. Należy jednak pamiętać, że i przy grze należy zachować rozsądek. Ważne jest, aby uzmysłowić sobie, że nie ma pewniaków. Tym mianem często określa się oczywistości, które po prostu muszą wejść i to nie ma prawa się nie udać. Po prostu. A jednak! Nawet giganci upadali w momentach nieoczekiwanych, nie można więc zakładać, że wielki klub piłkarski wygra z zespołem ze średniej ligi. A wpływa na to, ma pogoda, nastrój zawodników, ich kondycja oraz podejście. W zakładach bukmacherskich nasz wpływ na grę jest żaden. My jedynie obstawiamy kupon i liczmy, że się uda. Przy np. ruletce jest inaczej, ponieważ w dowolnym momencie możemy odejść od stołu, zwiększyć stawkę, zmienić zakład. U bukmachera nie.

Innym rodzajem złego zakładu jest ten, który dobrze wygląda. Firmy stosują te proste triki, aby zmylić niedoświadczonych graczy. Polega to na tym, że widzimy wysoki kurs, przy wspomnianym pewniaku, a oczywistość musi się udać, więc dorzucamy do losu kolejną pozycję. Ta jednak nie wchodzi, a my przegrywamy. Grupą, na którą bardzo trzeba uważać, są ligi, zawody, puchary, turnieje, o których nie mamy bladego, ani zielonego, pojęcia. Wielu graczy na tym traci najwięcej pieniędzy, dopychając coś, co zwiększy wartość oczywistego kuponu. W ten sposób obok nazw czy nazwisk angielskich, na zakładzie widnieją greckie. Jeśli czegoś nie znamy, to tego nie obstawiajmy, bo po co?

Serwisy

Zakłady bukmacherskie online sprowadzają także inny rodzaj zagrożenia. Zaliczyć do niego należy wiele kwestii składających się ostatecznie na bezpieczeństwo. Po pierwsze, musimy wybierać te serwisy, które są sprawdzone. Jakiekolwiek czynności podejmowane na stronach nielegalnych bukmacherów prowadzą nie tylko do utraty obstawianej kwoty i braku wypłacanej wygranej, ale także wykradania danych i nawet oczyszczenia konta bankowego. Z tym ostatnim spotkać się możemy także przy okazji korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, pod które się podłączamy, użytkowanie cudzych urządzeń, braku należytych zabezpieczeń na swoich oraz pobierania niepewnych aplikacji.

Chwila nieuwagi i możemy stracić zupełnie wszystko, padając ofiarą hakera. I choć jest dosyć powszechne zagrożenie, dotyczące każdej naszej aktywności w sieci, to jednak powinniśmy szczególnie przy kwestiach zakładów online zachować ostrożność. Nigdy nie logujmy się przez pośrednie aplikacje, czy linki przekierowujące, do swojego konta bankowego. Stosujmy silne hasła, najlepiej ich nigdzie w danym urządzeniu nie zapisując. Sprawdźmy kilka razy czy dany serwis jest legalny i z jakich zabezpieczeń korzysta, a i my sami stosujmy tylko te najlepsze.