blackjack online

Mówią, że trzeba mieć szczęście w kartach, żeby wygrać. To prawda, ale w Blackjacku przydaje się również dobra pamięć i matematyka. Musimy pamiętać, jakie karty już „zeszły” i które mogą się pojawić. Musimy zgromadzić tyle kart, by ich suma była jak najbliżej 21 oczek, pamiętając, by jej nie przekroczyć. Po wykupieniu zakładu siadamy przy stole z graczami. Każdy uczestnik otrzymuje dwie karty, wraz z krupierem. Podejmujemy decyzję, czy zagrać, stanąć, rozdzielić lub podwoić.

Jeśli chcemy zagrać, dobieramy kartę z talii i dodajemy jej wartość do naszej liczby punktów. Jeśli stoimy, zatrzymujemy dalsze ruchy w grze. Rozdzielić z kolei znaczy, że rozgrywamy dwa rozdania i otrzymujemy nowe karty. Podział jest możliwy wówczas, gdy mamy dwie karty o tej samej wartości. Natomiast podwoić oznacza zwiększyć swój zakład i pobrać jeszcze jedną kartę. Kiedy krupier odkrywa swoje karty. Wygrywamy, po zdobyciu większej od niego ilości punktów, przegrywamy, mając ich mniej lub po przekroczeniu sumy 21. Zasady są banalnie proste jak w znanej nam grze w „oczko”. Gra jest niesamowicie przyjemna i daje wiele satysfakcji, ale gdy stawiamy pieniądze, robi się poważnie. Dobrze zacząć od mniejszych stawek, żeby opanować reguły do perfekcji. Przydaje się trening, żeby wiedzieć, jaki ruch należy zrobić w danym momencie. Gry black jack są dostępne w wersji darmowej, a to zdecydowanie pomaga na samym początku. Z czasem opracujemy strategię i nauczymy się np. liczenia kart, co nie jest tak skomplikowane, jakby się wydawało.

Czy warto podwajać w Blackjacku?

Bez względu na to, w jakim kasynie gramy, naziemnym czy internetowym, musimy znać zasady Blackjacka oraz opracować swoją strategię. Z pewnością powinniśmy wiedzieć, co to jest Doubling Down i na czym polega. A następnie, kiedy warto zrobić ten ruch, który jest niezwykle ekscytujący w danej rundzie. Muszą być emocje, bo walczymy przecież o większe pieniądze. Ryzykujemy i radujemy, gdy się poszczęści, bo mamy fart, ale co będzie, jak się nie uda? Co niektórzy mówią, że kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Warto próbować, ale kontrolować przy tym rozgrywkę. Sprawdzajmy, jakie karty schodzą i zawsze zachowajmy rozwagę.

Podwajanie jest potężnym narzędziem, którego stali gracze, nagminnie używają, bo wielu sporo na nim zarobiło, ale też nie wszyscy. Oni dokładnie śledzą karty, zachowanie rywali przy stole. Muszą wyczuć odpowiedni moment. Róbmy tak samo, uczmy się od innych. Czytajmy recenzje, zapoznajmy się z kilkoma strategiami i wybierzmy dla siebie najodpowiedniejszą. Jeśli nam się powiedzie, sukces mamy w kieszeni. Zawsze warto podwajać i to jest oczywiste, ale musimy wiedzieć, kiedy wykonać ten arcyważny ruch. Niekiedy lepiej się wstrzymać, żeby nie stracić pieniędzy.

Kiedy podwajać – 3 wskazówki?

Możemy podwoić stawkę dopiero po rozdaniu pierwszych dwóch kart przez krupiera, wtedy podejmujemy decyzję, czy ryzykujemy, czy też rezygnujemy. Jeśli otrzymamy niską kartę, możemy stracić dwukrotnie więcej żetonów. Silną pozycję w kartach mamy wtedy, kiedy po rozdaniu dwóch kart na naszej ręce jest 11, a u krupiera 10. Wtedy dobrze jest podwoić zakład. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej znany moment na Double Down. Istnieje duża szansa, że jeśli pokażemy 11, to jeszcze jedna karta może dać zwycięstwo, ale przede wszystkim nie przekroczymy 21 oczek. Kolejna okazja, gdy jest twarda ręka 9 lub 10, czyli taka, w której nie ma asa. Jest to dobry moment, kiedy krupier pokaże niższą kartę. Możemy z nim wygrać w blackjack, gdy mamy miękkie ręce: 16,17 lub 18.

Miękkie są wtedy, gdy na ręce mamy asa + inną kartę. As może przynieść zwycięstwo, ponieważ zwiększy szansę trafienia albo przybliżenia się do 21. Jednak As to jeszcze nie wszystko, krupier musi mieć niższą kartę. Kiedy jesteśmy gotowi, by podjąć ryzyko, musimy zasygnalizować podwojenie, dokładając żetony o tej samej wysokości, co nasz początkowy zakład, obok dotychczasowego zakładu. Podwójny zakład musi być tej samej wielkości, co początkowy.

Czy jest odpowiedni moment na podwojenie?

Podwajanie to są emocje! Ten jeden moment może zaważyć na grze. Stracić pieniądze to żadna sztuka. Nie należy ryzykować, kiedy krupier ma asa. Nie podwajamy, gdy otrzymamy dwie 5 przeciwko 5 lub 6 dealera. Ten ruch jest również niewskazany, gdy mamy powyżej 11 punków, nawet gdy krupier ma słabe karty. Pamiętajmy też, że są różne warianty Blackjacka. Różnicą między europejskim blackjackiem a wieloma innymi rodzajami jest to, że krupier nie może zajrzeć do swojej karty, gdy ma blackjacka. W niektórych tytułach opartych na tym wariancie potrzebujemy mocnych nerwów, jeśli planujemy podwoić, jeśli krupier ma odkrytego asa lub 10.

W niektórych opcjach Blackjacka możemy zwiększyć kwotę, za mniejszą stawkę niż pierwotny zakład. Kiedy reguły pozwalają na podwojenie, nie musimy tego robić, ale zwiększyć o dowolną ilość żetonów, ale nie więcej niż pierwotna stawka. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ten ruch jest pewnego rodzaju okazją, dlatego powinniśmy podwoić pełną kwotę. Podstawowa zasada mówi, żeby podwajać stawkę, kiedy duże prawdopodobieństwo, że wygramy rozdanie. Wtedy postawmy maksymalny sumę. Jeśli w momencie rozdania mamy przewagę nad kasynem, podwójny zakład jest dobrym posunięciem. Sprawa może się skomplikować, gdy brakuje pieniędzy na dalszą grę lub straciliśmy już wystarczająco dużo.